Obchodný dom 3D, Nám. slobody 1618, 020 01 Púchov
  0910 977 512         042 / 442 40 52
PVC

PVC podlahové krytiny sa už dlhé roky tešia veľkej obľube vďaka svojej praktickosti, odolnosti, ľahkej údržbe a dobrému pomeru ceny a kvality.

Ponúkame Vám široký sortiment produktov výrobcov ako Tarkett, Fatra, Gerflor a iných. Množstvo dekorov z bytového PVC máme na predajni. Vo vzorkovníkoch je ich nespočetne veľa a tie vieme zabezpečiť do týždňa od objednávky.

Podľa zloženia ich rozdeľujeme na heterogénne a homogénne, podľa stupňa záťaže na bytové a objektové. Vyrábajú sa vo viacerých šírkach: 1,5; 2; 2,5; 3; 3,5; 4 až 5 m. Popíšeme si bližšie rozdiel PVC krytín podľa zloženia.

 

Heterogénne PVC

Je tvorené z viacerých vrstiev. Základnej, dekoratívnej a transparentnej ochrannej. Na povrchu býva PUR úprava pre ľahkú údržbu. Odlišujú sa od seba celkovou hrúbkou a hrúbkou nášľapnej vrstvy. Tá určuje stupeň záťaže a tak vhodnosť použitia PVC krytiny či už do ľahkej bytovej záťaže, až po priemyselné objekty.
 

Homogénne PVC

Je v celej svojej hrúbke rovnakého zloženia a pravidelného sfarbenia. Nášľapná vrstva je teda zhodná s celkovou hrúbkou podlahoviny. Tieto podlahoviny spĺňajú požiadavky pre aplikácie v objektoch s veľkým namáhaním, ako sú školy, nemocnice, spoločné priestory a schodiská v bytových domoch, výrobné haly a iné verejné priestory.  

Vinylové podlahy

Novým trendom sú vinylové podlahy v rôznych takmer dokonalých imitáciách dreva, kameňa alebo dlažby. Medzi ich výnimočné vlastnosti patria: vysoká odolnosť voči opotrebeniu, vodeodolnosť, výborný teplotný vnem a nízky teplotný odpor - ideálne na podlahové kúrenie, nízka úroveň hluku, odolnosť voči pôsobeniu kolieskových stoličiek a ľahká údržba. 

Sú to syntetické krytiny vyrábané z tvrdeného PVC. Nosnou vrstvou je sklené vlákno, ktoré zabezpečuje rozmerovú stálosť. Na ňom je prichytená vrstva PVC s rôznymi motívmi či už dreva, kameňa alebo dlažby. Vyrábajú sa buď vo forme samostatných lamiel, ktoré treba celoplošne nalepiť, alebo sú nalepené na plastovom alebo HDF nosiči so zámkovým spojom clic systém ako plávajúce podlahy.

Nájdete u nás vinylové podlahy od svetoznámych výrobcov: francúzsky Gerflor, belgické Moduleo a česká Fatra.
 
Podlahy VKUS © 2014 Všetky práva vyhradené | INCUBEMEDIA  tvorba webových stránok | Podlahy VKUS na Facebooku